Delphia

החברה


מאז הקמת המספנה בשנת 1990 על ידי האחים פיוטר ויוצ'יץ' קוט, צמחה DelphiaYachts והפכה ליצרנית יאכטות המפרש הגדולה בפולין.
שוק יאכטות המפרש והמנוע המתרחב בהתמדה, הצעיד את Delphia לצמרת ענף היאכטות הבינלאומי, כאשר שוקי מערב אירופה מהווים 98% משיעור הייצוא שלה.
גם מספנות מחוץ לאירופה, כגון חברת BrunswickMarine הפועלת במזרח התיכון ובאפריקה, נשענות זה מכבר על מומחיותה של Delphia בייצור סירות המנוע שלה בקטגוריית Quicksilver ו- Utteren, בהיקף של כ- 1000 סירות מדי שנה.  עלייה דומה בביקוש נרשמת מדי שנה בארצות הברית ,רוסיה , יפן ואוסטרליה.
Delphia חברה זה שנים רבות בלשכה הפולנית למסחר ביאכטות וספורט ימי, כאשר מייסד Delphia, ויוצ'יץ קוט מכהן כנשיאה.

 

היאכטות


בשנת 1990 ייצרה החברה את יאכטת המפרש הראשונה שלה , ה- Sportina , אשר הציבה את Delphia על המפה כיצרנית יאכטות עצמאית.  מאז, יוצרו 8 דגמים תחת המותג  Delphia.
ה- Delphia24One היא יאכטת רגטה, הבנויה להיות מהירה ויפה כאחד, והיא מתאימה גם למרוצים.  מבנה גוף מיוחד יחד עם "חרב כבדה"  (daggreboarheavy) מעניקים ל- Delphia24 את היכולת לגלוש ולהפליג ברוחות חזקות ביציבות מלאה. הצלחתה של יאכטה זו הובילה ליצירת מועדון Delphia 24 Regatta בשנת 2006.
ה-Delphia26 זריזה ומהירת תגובה, ועם זאת נשארת יציבה גם בתנאים קשים ומבטיחה רמת נוחות וביטחון גבוהה. היאכטה מאובזרת במערכת הורדת תורן,מה שהופך אותה לבחירה מעולה לניווט בתעלות ובנהרות. ה- Delphia 26 מאפשרת לינה נוחה של 4 אנשים. גרסת ה- swing-keel מיועדת בעיקר לשיט נהרות, ואילו גרסת ה- ballast מאפשרת גם הפלגה ללב ים.

ה- Delphia28 מציעה את כל יתרונות ה- Delphia26 וידועה כאחת היאכטות המהירות ביותר בקטגוריית 28 רגל. העיצוב המדהים שלה מבטיח יציבות, יכולת תמרון ונוחות מרבית בכל תנאי מזג אוויר. 
פנים היאכטה מאובזר היטב וכולל מטבח, חדר אמבטיה עם מקלחת ושני תאים עם 6 מיטות. ניתן לבחור בין גרסת  ה- swing-keel לשיט נהרות, לבין  cast iron keel המומלצת להפלגות ללב ים.
ה- Delphia29.2 היא היאכטה המשפחתית של  Delphia.  היאכטה בטוחה מאוד, אידיאלית למשפחות חובבות הרפתקאות לאורך החוף, בנהרות ובתעלות. ה- Delphia29.2 מציעה לינה נוחה לעד 6 מבוגרים, מטבח מעוצב בצורה חכמה ותאי אחסון עליונים גדולים. בסיפון התחתון נכללים כסטנדרט מקרר, מקלחת עם מים חמים וחיבור לחשמל מהחוף. בסיפון העליון עמדת היגוי עשויה עץ טיק ומפרש חלוץ נגלל, כולם באים כסטנדרט. ניתן להזמין את היאכטה עם swing keel ו/או מערכת הורדת תורן.
 

ה-Delphia33.3 היא יאכטה משפחתית מרווחת המציעה רמת נוחות גבוהה בהפלגות ארוכות.  עיצוב הפנים החדש כולל ספות נוחות ושולחן ניווט פונה לחזית. חדר אמבטיה מרווח ותאים כפולים בחזית ובירכתיים, שולחן סלון המאפשר ישיבה נוחה לכל הצוות ומטבח מאובזר היטב. עמדת ההיגוי המרווחת משלימה סיפון העשוי מעץ טיק עם מושבים מהודרים ומאפשר גישה קלה למים. ה- Delphia 33.3 מגיעה עם fixed keel ו- swing keel להפלגה במים רדודים, ואף מפרש ראשי נגלל. ההגאים הכפולים מעניקים יציבות.
ה-Delphia37.3 היא יאכטה משפחתית נוחה הבנויה לפי הסטנדרטים של RCD בקטגוריה A. היאכטה קיימת בגרסת בעלים פרטיים הכוללת שני תאי שינה זוגיים וגרסה עם 3 תאי שינה האידיאלית להפלגות צ'רטר.  פנים היאכטה נותן תחושה קלילה ומרווחת של יוקרה, עם שולחן סלון גדול. המטבח מצויד היטב לבישול, עם דלפק מתקפל מעץ טיק. כאשר כל החבלים פונים לירכתיים, ניתן להשיט את  ה- Delphia 37.3 מעמדת ההיגוי המצופה עץ טיק,עם גישה נוחה למשטח השיזוף מאחור.  ה- Delphia 37.3 מתוכננת עם גרסאות fixed keel ו- swing keel כאחד וישנה אופציה גם למערכת גלילת התורן.

ה-Delphia40.3 היא יאכטה המיועדת להפלגות ללב ים שנבנתה על פי סטנדרט של RCD  בקטגוריית A, ועונה על כל הציפיות לביצועים ולבטיחות.  היאכטה קיימת בגרסאות של שניים,שלושה וארבעה תאים.  הסלון המרווח והמטבח המאובזר נאמנים לעיצוב ה- Delphia, כמו גם עמדת ההיגוי עם הגישה הנוחה למשטח השיזוף מאחור.  ה- Delphia 40.3 קיימת עם  fixed keel ו- swing keel כאשר גרסת ה-fixed keel  בנויה למים עמוקים או רדודים.  ניתן לקבל את היאכטה גם במצב של הגה יחיד או הגאים כפולים.  מערכת תורן נגללת אופציונאלית מאפשרת הפלגה קלה.

ספינת הדגל של החברה היא ה- Delphia47 עטורת הפרסים, עם דירוג של ה- RCD בקטגוריית A המבטיחה ביצועים ובטיחות בהפלגות לים הפתוח.  ה- Delphia47 קיימת בגרסת בעלים פרטיים עם 3 תאים (כאשר בכל תא ישנם תאי אחסון ומקלחת פרטית), או בגרסה המיועדת להפלגות לצ'רטר (הכוללת 5 תאים עם מיטות כפולות ו-4 תאי אחסון).  ל- Delphia47 עיצוב פנים אלגנטי ומודרני הכולל את כל מאפייני יאכטות Delphia. עמדת ההיגוי מרשימה, מתוכננת היטב ונוחה בעת הפלגה או עגינה. אזור הסיפון הנרחב ומשטח השיזוףמעניקים גישה נוחה ומרווחת לשמש ולים. ל- Delphia47 הסטנדרטית יש מצבי הגאים כפולים, אך הודות למפרש חלוץ המשנה כיוון בעצמו (self-tacking) ומפרש ראשי נגלל, גם אדם אחד יכול להשיטה.
ה- Delphia47 מכונה "הסירה הקרואטית של השנה" לשנות ה-2000 והייתה מועמדת ל"יאכטה האירופאית של השנה" לשנת 2009/10 
 

לאתר הרשמי של Delphia