יאכטה >> מאמרים >> Jeanneau Valescoe 43

Jeanneau Valescoe 43

 עם ה – Valesco 43,  Jeanneau לוקחת כיוון חדש וחדשני בעולם העיצוב של יאכטות מנועיות עם גשר עליון (Flybridge)

בהשראת יאכטות גדולות יותר, ה – Valesco 43 משדרת אמירה אישית חזקה בעיצוב החיצוני שלה, יחד עם סגנון עכשווי בעיצוב הפנים.

 

על סיפונה של ה – Valesco 43,  החלוקה של חללי המגורים הפנימיים והחיצוניים מעניקה רמה בלתי צפויה של נוחות, עם פריסה המתאימה במיוחד למשפחות מרובי דורות של ימינו.

מיועד לשיוט חלק, בטוח במהירויות גבוהות, גוף הסירה המחודד מאוד של ה – Valesco 43 נוח ויעיל בכל תנאי שיוט.
תשלובת –ציר- מדחף הנעה ישירה עם שליטה מלאה בעזרת ג'ויסטיק


חדשני ואלגנטי, חזק ומרגיע, Valesco 43 חושפת גישה חדשה לגמרי ליאכטה המנועית,גישה שמתמקדת בנוחות לשייט לכל המשפחה.

 

 ה - Valesco 43 החדשה של Jeanneau הינה יאכטה מנועית אידיאלית לבילוי עם משפחה וחברים.

 


Jeanneau ייצרה סירת מנוע חדשה לגמרי המיועדת במיוחד למשפחות, המשלבת בין הפנים לחוץ באופן מושלם שמעניק מרחב פתוח ומואר בחללים. התוצאה היא ה – Velasco 43 היפיפייה.
במבחן הדרכים שעברה אצל BoatTEST הם מצאו אותה סירת מנוע נוחה להפלגות בים הפתוח, עם המון מקום ומרווח לתזוזה עם מקומות לינה לארבעה אנשים ועוד 2 מיטות בשולחן המטבח הניתן להמרה.

 

 

הצהרת כוונות

המטרה של ה – Velasco 43 היא לשמש כסירה משפחתית עם גישה חדשנית בעיצוב הפנים. צוות המעצבים של Jeanneau אומר לנו שהם שואפים להגיע "רמה מעולה של נוחות באמצעות חלוקה של חללי מגורים פנימיים וחיצוניים מה שמתאים אותה במיוחד למשפחות של היום. "

גשר עליון  גדול -   הדבר מוסיף שטח שמיש יותר בסיפון העליון ובו בזמן מייצר צל בסיפון התחתון, כמו גם את היכולת להקיף אותו באופן מלא הרבה יותר . בחלק האחורי של הגשר העליון ישנה גם מיטת שיזוף גדולה ונוחה.

 

חלון גג (סן רופ) - מקדימה להגה מלמעלה ישנם שלושה חלונות ששופכים אור טבעי לאזורי הסלון והקוק פיט.

סיפוני צד אסימטריים. רוחב הסיפון הימני הוא  "6'15 ( 39.37 סנטימטר ) והוא קל לתמרון, רוחב הסיפון השמאלי הוא "6'12 ( 31.75 סנטימטר ) מה שאולי יצריך קצת סיבובי אגן בכדי לעבור בו אך זה בהחלט בר ביצוע.

ארבעה דלתות הזזה. ישנם ארבעה דלתות זכוכית - שלושה מהם ניתנים להזזה על מסילה – בפתח של הסירה בין הקבינה לסיפון האחורי . על ידי שימוש בארבעת דלתות הזכוכית ניתן למקסם את רוחב הפתח ולהעצים את התחושה שאתה בחוץ.

 

בין החולונות המקיפים את הסירה, סקיי רופ, חלונות גוף הסירה, ה - Valesco 43  עמוסה באור טבעי.

 

ביצועים

אורך ה – Velasco  הוא "11'44 ( 13.7 מ ') , רוחב "6'13( 4.13 מ') ושוקע "7'3 ( 1.09 מ '). 

עם זוג מנועים מסוג Cummins QSB 380 כוח סוס, הגיעו במבחן הדרכים למהירות מקסימלית ב – 3040 סל"ד  של 27.8 קשר.  במהירות זאת קצב שריפת הדלק היה 130 ליטר לשעה, מה שמעניק ל – Velasco 43 טווח של 231 מיילים ימיים.  מהירות השיוט הטובה ביותר על ה – Velasco 43 הגיעה ב – 2700 סל"ד ו – 22.7 קשר בקצב הזה מהירות שריפת הדלק ירדה ל – 98 ליטר לשעה.  מה שהעניק לסירה סיבולת של 11 שעות הפלגה ו – 250 מיילים ימיים!

 

 עם שני מנועי CUMMINS QSB 6.7, 380 כ"ס והנעת ZF V היא מגיעה למהירות מקסימלית של 20.8 קשר.

 

 

 

מאפיינים

בסיפון המרכזי המטבח ממוקם ממול להגה וממול מיקמו את פינת חדר האוכל. סיפון אחורי פתוח  ומזרן שיזוף בסיפון הקדמי מהווים מקומות נוספים לבילוי משותף.

 

בהאצה , גוף הסירה מתרומם 5 מעלות, זווית נוחה למדי בהפלגות. עם הסיפון הקדמי שלה בזווית מעט כלפי מטה, היא עדיין שומרת על קו ראייה פתוח. היא נשענת 10 מעלות בלבד לתוך הסיבובים ולאחר מכן מתיישרת ונשארת בזווית שטוחה יחסית , שבר המעניק חווית הפלגה ייחודית ועם זאת נוחה. היא מתפקדת היטב גם במים סוערים והיא מעולה להפלגות ארוכות.

 

פלטפורמת שחייה

 

בירכתיים ישנה פלטפורמת השחייה ההידראולית  שמוסיפה לאורך הכולל של הסירה עוד  "5'3 ( 1.04 מ ' ), והיא גדולה מספיק כדי להניח עליה דינגי (סירת גומי עם תחתית קשיחה) או כדי לשמש כחוף פרטי בלב ים.

 

עם אופציה לפלטפורמת שחייה הידראולית.

 

סיפון האחורי

הגישה לסיפון האחורי נמצאת בצד ימין של הסירה. הוא כולל ארבעה מקומות ישיבה עם מקום אחסון גדול, הסיפון עצמו עשוי מטיק סטנדרטי. שטח הסיפון נמדד "8'11 ( 3.56 מ ' ) על "5'5( 1.65 מ'). משני צדי הסיפון ישנן מדרגות קטנות המובילות לסיפוני הצד. הפתח במרכז מוביל לחדר המכונות.

 

הסיפון בירכתיים רחב ומרווח מספיק בכדי להכיל את השולחן הנשלף מהמטבח.


חדר מנועים

 

 

לחדר המנועים ישנה גישה דרך פתח הנמצא במרכז הסיפון האחורי.

 

 

ה – Velasco 43 זו הסירה הראשונה עם המנועים החדשים Cummins QSB 380 כוח סוס. סולם יחיד מוביל אל בין שני המנועים לשם הבדיקה היומית. כונני ZF V מוקמו בקידמת המנועים , כמו גם גנרטור 11 כ"ס האופציונלי.

כונני ZF V -  זהו דור חדש של כונני ה-V-  מ – ZF אשר מורכבים ישירות על המנועים, מה שמפחית את הרעידות, את הבלאי ואת הרעש. כוננים אלו יעילים יותר מאשר ה-V- כוננים קונבנציונליים אשר בדרך כלל מאבדים 5% או יותר מהכוח.

 

סיפון קדמי


הסירה עליה נעשה מבחן הים הייתה מצוידת בסיפון טיק אופציונלי על הסיפון הקדמי והסיפונים הצדדיים. תא המטען משופע מעט כלפי מטה דבר המשפר את הנראות מהקוקפיט התחתון בזמן הפלגה. שתי מיטות שיזוף פרוסות מצדי הסקיי רוף ופתח הסיפון הממוקמים בסיפון הקדמי דבר המאפשר לאור לחדור פנימה לסירה, הן מוצמדות על ידי מעקות בצדדים. במידת הצורך, ישנן כריות גדולות נוספות המחברות בין שתי המיטות כדי ליצור מיטת שיזוף אחת גדולה להנאה מושלמת בשמש.

 

Jeanneau הלכה על פריסה אסימטרית כך שהדק הימני מעט רחב יותר (39.37 סמ) מהדק השמאלי (31.75 ס"מ)

 

 

שתי מיטות שיזוף מעניקות מקום נוסף להתרווח בו על הסירה, ניתן גם להוסיף מזרן נוסף באמצע וליצור מית שיזוף אחת גדולה.

 

סלון

3 דלתות זכוכית רחבות על מסילות הזזה נפתחות לרוחב של  "1'5 ( 1.55 מ ' ) דבר היוצר מעבר חלק בין הפנים לחוץ. בסלון פינת ישיבה במעין תא הפונה ימינה וכסאות נוחים הפונים ליציאה .
פינת האוכל יכולה בקלות להספיק לארבעה, אבל במידה ויש אורחים נוספים, ישנם שני מושבים נוספים שניתן להרכיב ובכך להגדיל את המקום לשישה אנשים. כרגיל, את שולחן פינת האוכל ניתן להוריד לגובה המושבים ולשים עליו מזרן על מנת ליצור מקום שינה נוסף. השולחן מאובטח לרצפה באמצעות ברגים אשר נשלפים בקלות , מה שמאפשר להוציא את השולחן ואף למקם אותו בסיפון האחורי.

 

דלתות ההזזה מזכוכית בסלון מעניקות תחושת מרחב ויוצרות זרימה מהפנים לחוץ

 

הגה

צד ההגה הימני מורכב ממודול פיברגלס מקובע למקומו. שני מסכים ממוקמים מעל להגה אחד עם כל הגרפים והמפות, השני מראה את המיקום של הסירה, רדיו VHF וטייס אוטומטי.  בין שני הפנלים  ממוקם המצפן. ההצתה נמצאת מתחת להגה.
ישנן שתי תכונות אטרקטיביות בהגה של הסיפון התחתון. ראשית, הוא מספק שדה ראייה  וארגונומיה מצוינים במצב עמידה. התכונה השנייה היא דלת הצד. דבר המספק איוורור ובאותו הזמן מעניק ל – Valesco 43 את הערך המוסף של להיות מסוגל לקשור אותה לבד .

 

הגה תחתון

 

 

להגה התחתון יש מושב כפול ומתחתיו מקום למקרר.

 

 

קשה שלא להבחין בסקיי רוף המאפשרים לאור טבעי לחדור פנימה בנוסף לאור החודר מבעד לחלונות המקיפים את החלל 360 מעלות.

 

המטבח

 

המטבח בצורת U ממוקם בצד הימני של הסירה, והוא נהנה לא רק משפע של אור טבעי החודר דרך כל החלונות המקיפים את הסיפון וחלונות הסקיי רוף,  אלא מאור החודר דרך חלונות הצד גם כן. משטח הדלפק המוצק במטבח בעל פינות מרובעות וקצוות קשים לעבודה יעילה במטבח.
אלומיניום עוטף את החזית והצד השני של המטבח בזמן שהדלפק מחולק עם מחיצת זכוכית. כיור כפול ממוקם מקדימה עם משטח נשלף המגדיל את שטח הדלפק לשימוש. התנור נמצא ביציאה מהמטבח עם מדיח כלים אופציונלי.  מקרר / מקפיא קטן נמצא מתחת למושב ההגה. ניתן להתקין מקפיא נוסף אופציונלי בתא האחסון מתחת .

 

המטבח ממוקם מצד שמאל של הסירה וחלון נפתח מאפשר לאוורר בזמן הבישול.

 

בין המטבח להגה יש עוד מקום אחסון פנימי ובו מכונה משולבת כביסה ומייבש.

 

בסיפון התחתון ישנם שני קבינות ושני שירותים ומקלחת, אחד מהם משמש כשירותי יום.

 


קבינת המאסטר

 

החדר הראשי ממוקם מקדימה והוא כולל מיטה זוגית עם אחסון מתחת. אור טבעי חודר דרך חלונות גוף הסירה, בנוסף לסקיי רופ . גישה למקלחת בתוך החדר ממוקמת בחלק האחורי והיא כוללת מקלחון מופרד משאר המקלחת. ישנו פתח ונטילציה לאוורור במקלחת.

 

קבינת הבעלים מעוצבת בצבעים רכים ושפע של אור טבעי


בשני חדרי השירותים המקלחת מופרדת מהאסלה והכיור

 
קבינת האורחים

 

 

קבינת האורחים ממוקמת בצד הימני של הסירה. התא עצמו הוא רחב מספיק כדי להכיל מיטה זוגית וחלון גוף הסירה מעניק תחושת מרווח גדולה יותר.
מקדימה יש כניסה נפרדת למקלחת, שגודלה כמעט כגודל המקלחת בחדר הבעלים עם תוספת של יציאה נוספת אל הסירה, מה שהופך אותה גם למקלחת יום לכלל האורחים.

 

חדר האורחים מציע שתי מיטות יחיד ונוף יפייפה מחלונות גוף הסירה

 

גשר עליון

לגשר העליון ישנה גישה מחדר מדרגות בסיפון האחורי עם מעקה נירוסטה ומדרגות מעץ טיק. עם סולם במיקום זה , שטח יקר נוסף לסלון.
בחלקו האחורי של הגשר העליון הוא ישנה אופציה להתקנת מיטת שיזוף משולשת רחבה, התעניק נוף נפלא בעת שאתם תופסים לכם שמש.
בסיפון הגשר העליון ישנה פינת ישיבה בצורת U עם מושבים שניתן להפוך את כיוונם וכך מתאפשר לשבת עם הפנים קדימה או אחורה לבחירתכם. מאחורי ההגה ישנה אופציה למטבחון קטן עם כיור ומקום לגריל, מתחת ישנו מקרר קטן ומקום אחסון.

 

 

הגשר העליון מהווה מקום נוסף לבלות בו על הסירה, אופציה למטבחון נוסף מצד ימין משלימה את התמונה. בחלק האחורי ישנה מיטת שיזוף.


הגה גשר עליון

 

 

ההגה בגשר העליון , ממש כמו ההגה התחתון, עם שני מסכים ומצפן. בקרות מנועי ה - Cummins הארוכות מאפשרות שימוש נוח ממצב עמידה. עם  שמשת זכוכית מעושנת שעושה עבודה טובה בהסטת הרוח מהפנים של הנהג.

הבדל משמעותי אחד בין ההגה העליון והתחתון הוא שההגה בגשר העליון זה כולל מושב ליחיד בניגוד למושב הכפול בהגה התחתון. אבל עם מושב קרוב נוסף בהגה העליון, יש עדיין את היתרון של עיניים נוספות המביטות קדימה.

 

הגה גשר עליון

 

תצפיות

Jeanneau נקטה בצעד חשוב עם בנייתה של ה – Valesco 43. כאשר במקומה הטבעי - במים , היא יכולה לספק פלטפורמה מבורכת עבור שייט יום ואירוח, ובזמן שקשה לסווג אותה לקטגוריה אחת, ברור שהיא יאכטה מנועית מוצלחת. עם מקומות האחסון וכל התוספות עליה מתאפשר להפליג כמעט לכל מקום ולפרקי זמן ארוכים.

 

מפרט טכני:


אורך: 13.7 מ'
רוחב: 4.13 מ'
שוקע: 1.17 מ'
קיבולת דלק: 1170 ליטר
קיבולת מים: 400 ליטר
קבינות: 2
מנועים: 2XCummins QSB 6.7L 380 Cv

 

צור קשר

חזרה לניוזלטר